You are currently viewing 20 sierpnia 2023 r. – XX NIEDZIELA ZWYKŁA

20 sierpnia 2023 r. – XX NIEDZIELA ZWYKŁA

DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
20 sierpnia 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. W sierpniu tak często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W ubiegłym tygodniu celebrowaliśmy jedną z największych uroczystości w Kościele: Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. We wtorek, 22 sierpnia, będziemy się radowali Maryją – Królową. A już w najbliższą niedzielę nasza parafia będzie przeżywała odpust ku czci Matki Bożej Pocieszenia. Uroczysta Msza święta w naszym sanktuarium o godz. 14.00, a następnie Rodzinne Świętowanie z Maryją. II Bogoryjski Piknik. Od godz. 15.00 do 18.00 część piknikowa: między innymi: Występ: Chóru Garnizonowego z Kielc, Chóru Parafialnego z Bogorii, Zespołu „Jacki”, a także atrakcje: dmuchańce, animacje dla dzieci, kiełbaski z grilla, ciasto, napoje, itp. O godz. 18.00 Występ Scholii Parafii Bogoria; 18.30 Wieczór Uwielbienia: Diakonia Uwielbienia „Posłańcy Miłości” , oraz występ zespołu Ufam. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy.
  2. Trwa jeszcze sierpień – miesiąc modlitwy o trzeźwość naszego narodu! Jednym z przejawów miłości bliźniego może być więc zobowiązanie do abstynencji od alkoholu w celu ratowania innych osób uzależnionych, a także pomoc w podjęciu przez takie osoby decyzji o leczeniu odwykowym.
  3. W poniedziałek o godz. 19.00 spotkanie organizatorów naszego parafialnego pikniku.
  4. W środę w naszym kościele gromadzimy się na Nowennie do Matki Bożej Pocieszenia o godz. 17.30, zaraz po niej celebrujemy wieczorną Mszę Świętą – serdecznie zapraszam!
  5. W czwartek, 24 sierpnia, w liturgii przypada święto Świętego Bartłomieja, Apostoła. Tradycja głosi, że zaniósł Ewangelię aż do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską.
  6. A w sobotę, 26 sierpnia, ponownie nasze myśli i serca skierujemy do Jasnej Góry, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską.
  7. Bóg zapłać delegacji Koła Gospodyń z Moszyn i OSP za reprezentowanie naszej parafii i dekanatu Staszów na dożynkach diecezjalnych w Raniżowie. Dziękuję Panu Wójtowi za zorganizowanie tego wyjazdu.
  8. Bóg zapłać nowożeńcom za posprzątanie kościoła i kwiaty do ołtarza. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy parafianom z Kolonii Bogoria.
  9. W naszych modlitwach nie zapominajmy o pielgrzymach oraz o wypoczywających jeszcze na wakacjach. Prośmy Matkę Boga i naszą o ich wzrost duchowy, dobry, ubogacający wypoczynek i szczęśliwy powrót do domu.
  1. Leszek Biłas, proboszcz