You are currently viewing 18 września 2022, DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

18 września 2022, DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

  1. Dziś przypada Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich pracujących w mediach, aby wiernie służyli prawdzie. W korzystaniu z przestrzeni medialnej niech wszystkim towarzyszy wzajemna życzliwość i szacunek. Dziękujemy także za media katolickie, które służą szerzeniu Dobrej Nowiny.

 

  1. Dziś, 18 września, przypada również święto Świętego Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, głównego patrona Polski. Naszą modlitwą otaczamy młode pokolenie, aby wzrastało w wierze i bliskości Pana.

 

  1. We wtorek o godz. 18.00 Masza święta i spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej i ich rodziców.

 

  1. W środę, 21 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia o godz. 17.30.

 

  1. W czwartek i piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

 

  1. W piątek, 23 września, będziemy obchodzili liturgiczne wspomnienie Świętego Ojca Pio. O godz. 17.30 nabożeństwo do św. Ojca Pio.

 

  1. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę i indywidualne na remont zakrystii.

 

  1. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła, kwiaty do ołtarza i ofiarę 100 zł. na remont zakrystii parafianom z ul. Sportowej i Opatowskiej: Genowefa Chmielowiec, Joanna Kwasek i Beata Wrzosek. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy sobotnim nowożeńcom.

 

  1. Wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia niech Bóg hojnie obdarza swoją łaską, umacnia w wierze, nadziei i miłości oraz prowadzi światłem swojej prawdy.

 

  1. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności +Marian Lejwoda, ojciec ks. Roberta Lejwody. Pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 14.00. Módlmy się w jego intencji: Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

 

 ks. Leszek Biłas, proboszcz