You are currently viewing 17 GRUDNIA 2023 – III NIEDZIELA ADWENTU

17 GRUDNIA 2023 – III NIEDZIELA ADWENTU

 1. NIEDZIELA ADWENTU, czyli Gaudete 17 grudnia 2023

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. „Radujcie się w Panu!” – słowa antyfony na wejście wskazują, że dzisiejsza niedziela to niedziela radości, że Pan już jest blisko, że już przychodzi, by nam udzielić swoich darów.

 

 1. W trzecim tygodniu adwentowego czuwania i oczekiwania jesteśmy wszyscy zaproszeni do szczególnej modlitwy o chrześcijańskie życie rodzin. Wszystkich, którzy chcą włączyć się w to błaganie, zapraszamy w tygodniu na Roraty o godz. 7.00, które są poprzedzone wspólnym śpiewem Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP,

 

 1. W środę Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia.

 

 1. W czwartek od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.

 

 1. W piątek od godz. 9.00 udamy się do chorych. Zgłoszenia w zakrystii do środy. Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym dniu prowadzona przez Wspólnotę dla Intronizacji NSPJ.

 

 1. W przyszłą niedzielę wigilia Bożego Narodzenia. Msze święte o godz. 7.00, 9.00, 10.30 w kaplicy na Mostkach i o godz. 12.00 Nie ma Mszy świętej o godz. 16.00. W tym dniu na Mszę świętą o godz.7.00, harcerze przyniosą światło betlejemskie, które będziemy mogli zabrać po Mszach świętych do domu i zapalić w czasie wieczerzy wigilijnej. W ten wyjątkowy wieczór wigilijny rozpocznijmy celebrację Świąt Bożego Narodzenia w gronie rodziny wspólną modlitwą, wzajemnym pojednaniem, przełamaniem się opłatkiem i złożeniem serdecznych życzeń. A po niej przyjdźmy na Pasterkę. W kaplicy na Mostkach o godz. 22.00, a w sanktuarium o 24.00. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Diecezjalny Fundusz Obrony Życia.

 

 1. Msze Święte w dzień Narodzenia Pańskiego o godz. 7.30, 9.00, 10.30 w kaplicy na Mostkach i o 12.00. Nie ma Mszy świętej wieczorem. Popołudnie i wieczór spotkajmy się przy stole świątecznym w gronie rodzinnym.

 

 1. W drugi dzień świąt, 26 grudnia Msze Święte będą sprawowane w naszej świątyni według stałego porządku, czyli o godz. 9.00; 12.00 i 16.00.

 

 1. W zakrystii można nabyć kalendarz na Nowy Rok i ostatnie już świece Caritasu.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary składane, na tacę na utrzymanie naszego sanktuarium.

 

 1. Wizytę duszpasterską, czyli tzw. Kolędę rozpoczniemy 28 grudnia. Szczegółowy program kolędy w gablocie i na stronie internetowej parafii.

 

 1. We wtorek p. Organista zaniesie opłatki do parafian z ul. Polnej, Leśnej, Wilsona i Rynek.

 

 1. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła parafianom z Podlesia: Beata Drzymalska, Urszula Karwacka, Teresa Wojnarowska, Julia Cieniek, Stanisław Maruszewski, Bogusław Pałka, Grzegorz Sikora i Hubert Wojnarowski. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy rodzicom dzieci komunijnych.

 

 1. Jeżeli jeszcze ktoś nie sprzątnął uschnięte kwiaty z grobów swoich bliskich, to zachęcam, aby to uczynić do środy.

 

 1. Jutro o godz. 12.00 odbędzie się pogrzeb + Józefa Sadłochy. A we wtorek o godz. 16.00 Msza święta za zmarłego + Józefa Brudka, którego pogrzeb odbędzie się w tym dniu w Piasecznie. Polecając ich miłosierdziu Bożemu, módlmy się: Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

Leszek Biłas, proboszcz