You are currently viewing 4 CZERWCA 2023 r. – UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ

4 CZERWCA 2023 r. – UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY                                                                4 czerwca 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach.

 

  1. Pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Ale jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności.

 

  1. W środę podczas Nowenny o godz. 17.30 zwracamy się ku Matce, która jest dla nas Mistrzynią życia duchowego. Prośmy Ją o pomoc w głębszym rozumieniu tajemnic Bożych.

 

  1. W czwartek, 16 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwaną świętem Bożego Ciała. Przez udział w procesji wyznajemy naszą wiarę w realną obecność Chrystusa w Chlebie eucharystycznym. Msze Święte o godz. 9.00, 11.00 i 16.00. Po Mszy Świętej o 11.00 wyruszymy ulicami (Staszowską i Rynek) z procesją do czterech ołtarzy. Tak jak to bywało wcześniej. Prosimy o przygotowanie ołtarzy w tradycyjnych miejscach. Włączmy się czynnie w przygotowanie procesji, niech będzie to wyraz naszej miłości do Zbawiciela. Zapraszamy do niesienia chorągwi, feretronów, dziewczynki do sypania kwiatów.

 

  1. Procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła będą się odbywały codziennie o godz.18.00 przez całą tak zwaną oktawę Bożego Ciała. Nie sprawiajmy Chrystusowi zawodu obojętnością, wykrętem czy lenistwem. Jak On pragnie być blisko nas, tak my przychodźmy jak najczęściej do Niego.

 

  1. W każdą sobotę o godz. 21.00 w naszym Sanktuarium Apel Jasnogórski. Bardzo serdecznie zapraszamy.

 

  1. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę i te indywidualne na prace remontowe w naszej kancelarii parafialnej.

 

  1. W sobotę, 10 czerwca br. odbędzie się XIV Sandomierski Rajd Papieski. Tym razem trasa powiedzie z Sandomierza przez Radoszki, Pęczyny, Pielaszów, Malice Kościelne do Karwowa. Rajd wystartuje z Rynku Starego Miasta o godz. 9.00. Biuro organizacyjne Rajdu będzie czynne od 8:00 do 8:45 /Rynek Starego Miasta w Sandomierzu/.

Zakończenie Rajdu w Karwowie ok. godz. 13.00. Zgłoszenie, oświadczenia i regulamin imprezy można pobrać ze strony internetowej Urzędu Miasta w Sandomierzu.

 

  1. Bóg zapłać nowożeńcom za posprzątanie kościoła i kwiaty do ołtarza. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy parafianom z Moszyn. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie nabożeństwa fatimskiego. Szczególnie dziękuję parafianom z Kolonii Wysoki Małe, Podlesia i Moszyn. Bóg zapłać za pięknie odnowione kapliczki przydrożne.

 

  1. W ostatnim tygodniu do wieczności odeszła + Cecylia Sadłocha. Polecając ją Miłosierdziu Bożemu, módlmy się: Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie….

 

Ks. Leszek Biłas, proboszcz