You are currently viewing 7 sierpnia 2022, DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

7 sierpnia 2022, DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

  1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Na sumie zmiana tajemnic różańca świętego. Po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

 

  1. Wszystkich, którzy nie mogą uczestniczyć w pielgrzymce, zapraszamy do duchowego pielgrzymowania i wpierania osobistą modlitwą i cierpieniem pielgrzymujących na Jasną Górę. Bóg zapłać rodzinom, które gościły w swoich domach pielgrzymów, także tym, którzy w inny sposób okazali otwartość.

 

  1. W środę, 10 sierpnia, w liturgii obchodzimy święto Świętego Wawrzyńca, diakona i męczennika z III wieku. Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia o godz. 17.30.

 

  1. W czwartek i piątek jak zawsze adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. A w sobotę o 21.00 apel.

 

  1. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę i indywidualne na remont zakrystii.

 

  1. Za tydzień w niedzielę wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego. W kaplicy na Mostkach

 

  1. Bóg zapłać nowożeńcom za posprzątanie kościoła i kwiaty do ołtarza. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy parafianom z parafianom z ul. Rakowskiej od Rynku do torów.

 

  1. Bóg zapłać parafianom z Zimnowody za organizację wczorajszego nabożeństwa ku czci Matki Bożej z Fatimy. Bóg zapłać OSP w Zimnowodzie. Bóg zapłać Pani sołtys za organizację i za zebranie składki na wywóz śmieci z cmentarza 1000 zł. Dziękuję także parafianom z Zimnowody za ofiarę 800 zł na kościół.

 

  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej.

 

  1. W ostatnim tygodniu odszedł do Pana: +Marian Nowak. Pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 14.00. Wypraszajmy mu dar życia wiecznego naszą modlitwą: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.

ks. Leszek Biłas, proboszcz