You are currently viewing 22 maja 2022, SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY

22 maja 2022, SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY

 1. W poniedziałek początek dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Przez trzy kolejne dni będziemy prosili o obfite plony, błogosławieństwo Boże i szacunek dla pracujących na roli, a także o to, aby nigdzie na świecie nie brakowało ludziom podstawowych środków do życia.

 

 1. W poniedziałek nabożeństwo majowe połączone będzie z nabożeństwem do św. Ojca Pio. Bardzo serdecznie zapraszam Grupę Modlitwy Ojca Pio i wszystkich czcicieli. Po Mszy św. spotkanie formacyjne.

 

 1. We wtorek, 24 maja, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Na prośbę papieża Benedykta XVI jest to Dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach.

 

 1. W środę Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia.

 

 1. W czwartek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Pamiętajmy tego dnia o naszych mamach. Zapraszamy na Mszę Świętą po nabożeństwie majowym. Będziemy modlić się za wszystkie mamy, żyjącym wypraszać Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a dla zmarłych łaskę życia wiecznego. Od godz. 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. W czwartek spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy VIII.

 

 1. W piątek od godz. 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Wspólnotę dla Intronizacji NSPJ. W tym dniu rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

 

 1. W sobotę, 28 maja o godz. 21.00 apelem jasnogórskim rozpocznie się nocne czuwanie Grup Modlitwy Ojca Pio.

 

 1. Nabożeństwo majowe w naszym kościele codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy, aby śpiewem Litanii Loretańskiej wypraszać opiekę Matki Zbawiciela.

 

 1. W najbliższą niedzielą przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Nowenna do Ducha Świętego przed Mszą Świętą o godz. 16.00.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę i te indywidualne na remont zakrystii.

 

 1. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i kwiaty do ołtarza parafianom z ul. Staszowskiej i Polnej: Ewelina i Zbigniew Falasa, Łukasz Jagodziński, Jacek Paprocki, Bożena Domagała, Ewa Wawryk, Małgorzata Drzymalska, Małgorzata Tokarska, Maria Jurkowska. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy parafianom z ul. Leśnej i Wilsona.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela.

 

ks. Leszek Biłas, proboszcz