You are currently viewing 6 lutego 2022, PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

6 lutego 2022, PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

  1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańca świętego i adoracja Najświętszego Sakramentu. Taca przeznaczona jest na ogrzewanie kościoła.

 

  1. W sobotę, 11 lutego, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. W 1858 roku Maryja objawiła się Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej.

Dzień wspomnienia Najświętszej Maryi Panny z Lourdes jest obchodzony także jako Światowy Dzień Chorych. Szczególną modlitwą będziemy otaczać wszystkich, którzy zmagają się z trudnościami choroby i cierpienia.

 

  1. Bóg zapłać za rozebranie dekoracji świątecznych, parafianom z ul. Rynek Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i kwiaty do ołtarza: Halina Kargul, Mirosława Łoch i Zofia Snopek. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę, a także za anonimową ofiarę 100 zł. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy parafianom z Kolonii Wysoki Małe.

 

  1. W tym tygodniu odbędą się spotkania przygotowujące do sakramentu bierzmowania. Na godz. 17.00 na Mszę świętą i spotkanie zapraszamy kandydatów do bierzmowania i ich rodziców: poniedziałek klasa VI; wtorek klasa VII; środa klasa VIII.

 

  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy odważnego odpowiadania na głos Bożego wezwania, ufnego kroczenia za Panem i bycia znakiem Bożej obecności dla innych.

 

  1. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana +Anna Drożdżal i +Henryk Toś. Prośmy, aby Dobry Bóg uwolnił ich od wszelkiego zła i obdarzył wiecznym pokojem: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

ks. Leszek Biłas, proboszcz