NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 31 maja 2026
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
- Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się o mądrość Bożą i o światło Ducha Świętego.
- Jutro, w poniedziałek, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka.
- Z początkiem czerwca, czyli od najbliższego poniedziałku, kierujemy swe myśli ku Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
- We wtorek, 2 czerwca o godz. 15.00 w kaplicy na Mostkach Msza święta w intencji uczniów, nauczycieli i rodziców, na rozpoczęcie uroczystości nadania imienia i przekazania sztandaru Publicznej Szkole Podstawowej w Mostkach.
- W środę Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia.
- W najbliższy czwartek, 4 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, dla naszej Ojczyzny i naszego narodu. Udział w procesji eucharystycznej jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, że jest w naszym życiu zawsze obecny. Msze Święte zostaną odprawione o godz. 9.00, 11.00 i 16.00. Po Eucharystii o godz. 11.00 wyruszymy w procesji do czterech ołtarzy z Jezusem Eucharystycznym po ulicach naszej parafii ( Staszowska i Rynek). Prosimy o przygotowanie ołtarzy (I ołtarz – Legion Maryi; II ołtarz – Pani Zosia z rodziną, KŻR rodziców modlących się za dzieci; III ołtarz – KGW Moszynianki i IV ołtarz OSP. Dziewczynki pierwszokomunijne i rocznicowe, ale też i te trochę młodsze, i starsze zapraszamy do sypania kwiatków.
- Procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła będą odbywały się codziennie o godz. 17.30) przez całą tak zwaną oktawę Bożego Ciała.
- 8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
- W pierwszy piątek adoracja Najświętszego Sakramentu przez cały dzień. To szczególna okazja do oddania czci Najświętszemu Sercu Pana Jezusa oraz do pojednania się z Bogiem i braćmi. Okazja do spowiedź od godz. 16.30.
- W pierwszą sobotę oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Nabożeństwo fatimskie rozpocznie się o godz. 17.30, następnie Msza święta i procesja wokół kościoła.
- Z posługą sakramentalną do chorych i seniorów naszej parafii udamy się w sobotę od godz. 9.00.
- W każdą sobotę w okresie letnim zapraszamy na Apel Jasnogórski o godz. 21.00.
- Wczoraj do naszego sanktuarium z różnych parafii naszej diecezji przybyli w pielgrzymce Grupy Modlitwy Ojca Pio, aby oddać cześć Matce Bożej. Od godz. 15.00 do 20.00 trwali na czuwaniu. Dziękuję Grupie Modlitwy Ojca Pio z naszej parafii za organizację tego czuwania, OSP z Zimnowody z przygotowanie namiotów, scholii, i wszystkim zaangażowanym w organizację.
- Bóg zapłać za ofiary składane na tacę i na prace remontowe domu parafialnego.
- Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i kwiaty do ołtarza parafianom z ul. Południowej i Leśnej: Maria Palkowska, Ewa Rożek, Wanda Janik, Bogusława Kozioł, Aleksandra Snopek, Rafał i Krzysztof Grzesik. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy parafianom z ul. Kolejowej.
ks. Leszek Biłas, proboszcz
