You are currently viewing 21 sierpnia 2022, DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

21 sierpnia 2022, DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Jutro, 22 sierpnia, w liturgii przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej.

1. We wtorek, 23 sierpnia przed Mszą świętą nabożeństwo do św. Ojca Pio.

1. W środę, 24 sierpnia, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Bartłomieja, Apostoła. O godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Pocieszenia.

1. W czwartek i piątek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

1. W piątek, 26 sierpnia, przypada w liturgii uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

1. Trwają prace remontowe w zakrystii naszego sanktuarium. Bóg zapłać za ofiary składane na ten cel i prosimy o dalsze wsparcie.

1. Za tydzień w naszym sanktuarium odpust ku czci Matki Bożej Pocieszenia. Odpust połączony jest z Piknikiem: Rodzinne Świętowanie z Maryją. Porządek Mszy świętych będzie zmieniony. Msze święte o godz. 9.00, 11.00 i uroczysta suma o godz. 14.00. To szczególny dzień naszego dziękczynienia, za dar koronacji naszej Bogoryjskiej Pani. Zapraszamy wszystkie wspólnoty naszej parafii, rodziny, dzieci do sypania kwiatków. Naszą obecnością wyrazimy wdzięczność Bogu i Matce Bożej Pocieszenia. Na Mostkach w tym dniu Mszy św. nie będzie. Po Mszy św. o godz. 14.00 na scenie rozpocznie się część piknikowa. Bardzo serdecznie zapraszamy. Przywidzianych jest wiele atrakcji.

1. Bóg zapłać nowożeńcom za posprzątanie kościoła i kwiaty do ołtarza. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy sobotnim nowożeńcom.

1. W ostatnim czasie pożegnaliśmy z naszej wspólnoty: +Feliksa Walaska, + Honoratę Jończyk, której pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 15.00 i +Mariana Wyrzykowskiego, którego pogrzeb odbędzie się we środę o godz. 15.00. Niech Bóg oczyści ich z grzechów i doprowadzi do życia wiecznego.

ks. Leszek Biłas, proboszcz