You are currently viewing 31 GRUDNIA 2023 – ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

31 GRUDNIA 2023 – ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA           31 grudnia 2023

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiejsze święto nasuwa nam wszystkim temat do głębokiej refleksji nad rodziną chrześcijańską, nad jej powołaniem, godnością i wielkością. Rodzina zbudowana na prawie Bożym jest ojczyzną życia, miłości, wierności, radości i szczęścia; stanowi sanktuarium życia i świętości. Dlatego módlmy się nieustannie w intencji naszych rodzin.

 1. Dzisiaj żegnamy 2023 rok, a już jutro powitamy rok 2024. Przyjdźmy do naszej parafialnej świątyni na modlitwę dziękczynno-przebłagalną za ten mijający czas. Rozpoczniemy ją o godz. 15.30. Zaśpiewamy wówczas uroczyste Te Deum lauda mus, za odmówienie którego w ostatnim dniu roku można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 1. Postarajmy się też i Nowy Rok rozpocząć w Imię Boże: w tym dniu przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi (uroczystość ta jest świętem nakazanym!) oraz Światowy Dzień Modlitwy o Pokój. Msze Święte jak w każdą niedzielę.
 2. W środę Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia.
 3. Trwa wizyta duszpasterska, tzw. kolęda. Jest to okazja do spotkania i bliższego poznania się. Razem z Wami, Drodzy Parafianie i Goście, pragniemy się modlić, pragniemy zanieść Wam dar błogosławieństwa Bożego. Porządek odwiedzin kolędowych w tym tygodniu: od godz. 15.00: wtorek – Łaziska (od p. Podymów); środa – Kolonia Bogoria (od Zimnowody) i Kolonia Bogoria (od p. Rajców); czwartek – Rogoźno; piątek – Góry Moszyńskie i Rosołówka.
 4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

 1. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00 i możliwość skorzystania ze spowiedzi.

 1. W sobotę, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwana świętem Trzech Króli. To wydarzenie zapowiada, że Zbawiciel nie przyszedł tylko do wybranych, ale do wszystkich ludzi na ziemi. Msze Święte z obrzędem błogosławieństwa kredy i kadzidła będą sprawowane według porządku niedzielnego. Na stoliku pod chórem są kadzidełka. Ofiara dobrowolna. Zapraszam, aby włączyć się w akcję Dzieła Pomocy św. Ojca Pio wspierającą osoby bezdomne. Jednocześnie będzie to Dzień Pomocy Misjom. Ofiary składane na tacę zostaną przeznaczone na cele misyjne.

 1. Tego dnia w wielu miejscach organizowany jest Orszak Trzech Króli. Także i w naszej parafii. Zapraszamy na Orszak Trzech Króli, który wyruszy z naszego kościoła po Mszy św. o godz. 12.00. Pójdziemy ul. Południową i Rakowską do Rynku, gdzie wraz z trzema królami, oddamy pokłon Jezusowi. Przyjdźmy całymi rodzinami, by wspólnym kolędowaniem uczcić nowonarodzonego Jezusa. Zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu, które jest radosną manifestacją wiary i przywiązania do tradycji chrześcijańskiej.

 1. A w przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Po sumie odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu dzieci.

 1. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę i indywidualne. Za tydzień taca przeznaczona jest na ogrzewanie kościoła.

 1. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła parafianom z Moszyn: Ewa Mazur, Sylwia Kosiorowska, Grażyna Stefańska, Katarzyna Gałczyńska i Ewa Pinzuł. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy parafianom z Barabaszówki, Gór Moszyńskich i Rogoźna.

 1. Zgodnie z wcześniejszą już zapowiedzią, dzisiaj Pan kościelny Stanisław Ścibisz kończy posługę w naszej parafii. Dziękujemy za jego pracę i czas poświęcony dla naszej parafii. Obowiązki kościelnego i grabarza od nowego roku, czyli od jutra podejmuje Pan Marek Machaj.

 1. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitości łaski Bożej w nadchodzącym Roku Pańskim 2024.

 1. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy + Wincentego Chylińskiego. Polecając go miłosierdziu Bożemu, módlmy się: Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

 

Leszek Biłas, proboszcz