You are currently viewing 3 GRUDNIA 2023 – I NIEDZIELA ADWENTU

3 GRUDNIA 2023 – I NIEDZIELA ADWENTU

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU                                               3 grudnia 2023

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. W czasie adwentowego oczekiwania zapraszamy serdecznie wszystkich na Msze Święte roratnie; szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci i młodzieży. Codziennie w tygodniu o godz. 7.00. Przynieśmy ze sobą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana. Dzieci przynoszą serduszka podpisane z intencją modlitwy, aby mogły wziąć udział w losowaniu figurki Matki Bożej.

 

 1. Zachęcamy do podejmowania postanowień adwentowych, niech one będą pomocą w zbliżaniu się do Pana. Możemy także wesprzeć potrzebujących poprzez zakup świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Caritas proponuje, by w tym roku ofiara za nabytą świecę nie była mniejsza niż 12 zł. Są jeszcze nasze parafialne kalendarze na Nowy Rok.

 

 1. W tym tygodniu o godz. 17.00 spotkania dla kandydatów do bierzmowania: poniedziałek kl. VIII; wtorek kl. VI; czwartek kl. VII.

 

 1. We wtorek po Mszy świętej spotkanie Kręgu biblijnego.

 

 1. W najbliższy środę, 6 grudnia, o wstawiennictwo prosimy Świętego Mikołaja, biskupa Miry Licyjskiej, który żył na przełomie III i IV wieku. W tym dniu na Mszę świętą o godz. 17.00 zapraszamy Dziewczęcą Służbę Maryjną (DSM), ministrantów i scholę. O godz. 16.30 Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia

 

 1. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek miesiąca. Od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa o nowe powołania i możliwość skorzystanie ze spowiedzi.

 

 1. W piątek, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pochylamy się nad tajemnicą wiary, która mówi, że Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. W tym dniu w naszej parafii Msze Święte o godz. 7.00 i 17.00. Na Mszy świętej o godz. 17.00 poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na ogrzewanie kościoła, a także za ofiary składane indywidualnie. W ostatnim tygodniu była jedna ofiara anonimowa 200 zł. Bóg zapłać również parafianom z Kolonii Bogoria za zebranie składki na wywóz śmieci z cmentarza. Zebrano 725 zł.

 

 1. Za tydzień w niedzielę przypada Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zbiórką do puszek przed kościołem wspieramy Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

 

 1. Zachęcamy dzieci do wzięcia udziału w Przeglądzie kolęd, który odbędzie się 7 stycznia w naszym sanktuarium. Zgłoszenia do p. Elżbiety Trybuszkiewicz do 17 grudnia.

 

 1. Pielgrzymka autokarowa do Włoch, termin: 12-20.04.2024 (Wenecja, Padwa, Loreto, Manopello, Lanciano, San Giovanni Rotondo, Rzym, Watykan, Cascia, Asyż).

 

 1. W piątek i w sobotę dzieci ze Szkolnego Koła Caritas, będą zbierać żywność w delikatesach Centrum przy ul. Staszowskiej w Bogorii i Dino na Mostkach, w ramach akcji „Tak, pomagam” organizowanej przez Caritas Polska. Zebrana żywność zostanie przekazana najuboższym, jako paczki świąteczne.

 

 1. W tym tygodniu p. Organista zaniesie opłatki: wtorek -Kol. Bogoria pod lasem i Mostki do Państwa Reczków, środa – Łaziska i Rosołówka do Zimnowody, czwartek – Góry Moszyńskie, Wólka Łaziska i Rosołówka do Kol. Bogoria, piątek – Kol. Bogoria, sobota – Moszyny.

 

 1. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła, zrobienie dekoracji adwentowej i złożenie ofiary 210 zł., parafianom z ul. Rynek: Halina Kargul, Żaneta Górska, Mirosława Łoch, Zofia i Izabela Snopek, Beata Ratomska i Andrzej Górski. W tym tygodniu troskę o kościół powierzam parafianom z Kolonii Wysoki Małe.

 

 1. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: ++ Jadwiga Gryglewicz, Maria Zwierzyk i Marian Domagała. Polecając ich Bożemu miłosierdziu, módlmy się: Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

 

 

 

 1. Leszek Biłas, proboszcz