You are currently viewing 16 KWIETNIA 2023 – DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCNA

16 KWIETNIA 2023 – DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCNA

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY,                                                      16 kwietnia 2023

CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest Miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Jakże więc nie dziękować za wielki dar miłosierdzia, za łaskę sakramentu pokuty!? Dzisiaj o godz. 15.00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

2. Dzisiaj obchodzimy też patronalne święto CARITAS i rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Doświadczając bowiem miłosierdzia Bożego, sami powinniśmy być miłosierni dla naszych sióstr i braci. Stąd też dzisiaj ofiarami do puszek przed kościołem wspieramy dobre dzieła  CARITAS.

3. We wtorek o godz. 18.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy VIII.

4. W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Pocieszenia i wieczorną Mszę Świętą o godz. 17.30. Maryja jest dla nas Tronem miłosierdzia Bożego i Wszechmocą błagającą, może więc skutecznie prosić swojego Syna o wszelkie owoce dzieła odkupienia dla nas. 

4. W czwartek i piątek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. W czwartek o godz. 18.00 spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej i ich rodziców.

6. W sobotę w naszym sanktuarium odbędzie się Czuwanie Grup Modlitwy Ojca Pio z naszej diecezji. Rozpocznie się o godz. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego, następnie konferencja, różaniec. O godz. 19.00 Msza święta, następnie wieczór uwielbienia. Animacja muzyczna „Diakonia Uwielbienia – Posłańcy Miłości. Zakończy się czuwanie o godz. 21.00 Apelem Jasnogórskim. Bardzo serdecznie zapraszamy.

7. Przyszła niedziela, 23 kwietnia, na mocy decyzji Konferencji Episkopatu Polski we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona będzie jako Niedziela Biblijna, która rozpocznie następujący po niej Tydzień Biblijny.

8. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę i te indywidualne: dwie ofiary anonimowe po 300 zł. i jedna 100 zł.

9. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i kwiaty do ołtarza parafianom z ul. Rynek: Halina Kargul, Zofia Snopek, Robert i Izabela Snopek i Beata Ratomska. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy parafianom z Kolonii Wysoki Małe.

ks. Leszek Biłas, proboszcz