You are currently viewing 25 LUTY 2024 – II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

25 LUTY 2024 – II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                           25 lutego 2024

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś o godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, w piątek natomiast nabożeństwo Drogi Krzyżowej: – dla dzieci o godz. 16.00 i dla dorosłych o godz. 17.00. Znajdźmy czas, aby uczestniczyć w tych nabożeństwach, albowiem dzięki nim możemy głębiej przeżyć tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania naszego Pana i lepiej rozumieć Jego nieskończoną miłość do każdej i każdego z nas.

 

  1. Dzisiejsza niedziela jest poświęcona modlitwie za misje i misjonarzy. Przy wyjściu ze świątyni będzie można wesprzeć dzieło misyjne Kościoła.

 

  1. W środę o godz. 16.30 Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia.

 

  1. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00 zakończona modlitwą o świętość kapłanów i w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. W tym czasie także możliwość skorzystanie z sakramentu pokuty.

 

  1. W tym tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu przez cały dzień w intencji małżeństw i rodzin naszej parafii. Małżeństwa, które chciałyby podjąć godzinną adorację zapraszam do zapisania się w zakrystii. Od godz. 15.00 możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej. W sobotę przed wieczorną Eucharystią odprawimy nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

 

  1. W zakrystii możemy nabyć „baranka wielkanocnego”. Może być to nasza jałmużna wielkopostna. Koszt 8 zł.

 

  1. We wtorek odbyło się spotkanie Rady Parafialnej, na której omówione zostały sprawy bieżące parafii.

 

  1. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na rzecz naszej parafii.

 

  1. W dniu 8 marca naszą parafię odwiedzi ks. Biskup Krzysztof Nitkiewicz.

 

  1. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła parafianom z ul. Jędrusiów: Ewa Rożek, Elżbieta Brudek, Ewa Krzyżanowska, Barbara Dora, Aleksander Soja i Janusz Woszczyński. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy parafianom z ul. Staszowskiej i Polnej.

 

 Leszek Biłas, proboszcz