You are currently viewing 29 PAŹDZIERNIKA 2023 r. – ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA

29 PAŹDZIERNIKA 2023 r. – ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE                                                     29 października 2023

 

 1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela października, w kalendarzu liturgicznym rokrocznie obchodzona jest jako rocznica poświęcenia własnego parafialnego kościoła, czyli oddania świątyni na wyłączną własność Panu Bogu.
 2. We wtorek, 31 października, ostatnie nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30. Dziękujemy wszystkim, którzy przez cały miesiąc gromadzili się na wspólnej modlitwie.
 3. W środę, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. To radosny dzień, w którym Kościół upamiętnia wszystkich znanych i nieznanych Świętych i Błogosławionych. Oni osiągnęli już wieczną chwałę, a dziś są naszymi orędownikami przed Bogiem. W naszej świątyni Msze Święte będą sprawowane o godz. 9.00, 10.30 i 12.00. Po Mszy Świętej wyruszy procesja, w czasie której będziemy modlić się za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.
 4. W czwartek, 2 listopada, przypada w liturgii wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Zapraszamy na Msze Święte tego dnia o godz. 7.00, 9.00 i 17.00. Po Mszy Świętej o godz. 9.00 procesja na cmentarz i modlitwa za zmarłych, także o godz. 16.30 koronka do Miłosierdzia Bożego z modlitwą za zmarłych a następnie Msza święta.
 5. Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie cmentarza oraz modlitwa za zmarłych. Ponadto: brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
 6. W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek i piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00 i możliwość skorzystania ze spowiedzi.
 7. W sobotę odwiedziny chorych od godz. 8.00.
 8. W sobotę powierzymy naszą wspólnotę parafian tych żyjących, ale również tych, którzy odeszli już do Domu Pana, Tej, która jest naszą Królową, Matką litości, Pośredniczką. Uczynimy to zwłaszcza podczas pierwszosobotniego nabożeństwa o godz. 16.15.
 9. W niedzielę za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu. Na sumie zmiana tajemnic różańca świętego.
 10. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę i te indywidualne na rzecz naszego sanktuarium.
 11. Bóg zapłać Panu Stanisławowi Włoch za ofiarowanie tych pięknych kwiatów do ołtarza. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy parafianom z Rosołówki Dolnej.
 12. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły: Anna Górska i Marianna Kapusta. Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

 Leszek Biłas, proboszcz