You are currently viewing 10 MARCA 2024 – IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

10 MARCA 2024 – IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                      10 marca 2024

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Czwarta niedziela Wielkiego Postu, zwana Niedzielą Laetare, wyznacza połowę przeżywanego okresu przygotowania paschalnego. Warto uczynić pewne podsumowania i z jeszcze większym zaangażowaniem przeżyć drugą jego część. Wspaniałą okazją są rozpoczynające się w czwartek wielkopostne rekolekcje. A oto ich program (…). Znajdziemy go także w Internecie oraz zwieszony w gablocie.

 

 1. Bóg, jak usłyszeliśmy w Ewangelii, posłał swojego Jednorodzonego Syna nie po to, aby świat potępił, lecz po to, by świat został przez Niego zbawiony. Zatem nie bójmy się przyjść do Niego z naszą słabością i grzechem, albowiem On czeka każdego dnia w sakramencie pokuty i pojednania, by nas uwolnić od ciężaru grzechu i przytulić do swojego kochającego Serca. Spowiedź wielkopostna w naszej parafii po zakończeniu rekolekcji w następny poniedziałek.

 

 1. W najbliższą środę przypada 11. rocznica wyboru papieża Franciszka. Ojciec Święty nie przestaje prosić o modlitewne wsparcie, dlatego w jego intencji będziemy się modlić w środę na Nowennie do Matki Bożej Pocieszenia o godz. 16.30 i na wieczornej Mszy Świętej.

 

 1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach tego okresu: w Gorzkich Żalach, które śpiewamy w każdą niedzielę o godz. 16.00 i wsłuchujemy się w pasyjne rozważania, oraz w Drodze Krzyżowej w piątek o godz. 17.00.

 

 1. W czwartek i piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00.

 

 1. Wczoraj w Sandomierzu odbył się pierwszy Diecezjalny Dzień Skupienia LSO. W czasie Mszy świętej Bp. Krzysztof Nitkiewicz udzielił błogosławieństwa ponad stu ministrantom, którzy ukończyli szkołę ceremoniarza i animatora. Wśród nich był nasz ministrant Michał Witkowski. Serdecznie gratulujemy.

 

7.Wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas w Mostkach wczoraj uczestniczyli akcji CARITASU „Tak pomagam” zbierając  w sklepach pomoc żywnościową dla najuboższych. Serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowany i ofiarodawcom.

 

 1. W niedzielę 17 marca na zakończenie rekolekcji o godz. 17.00 odbędzie się koncert zespołu Ufam. Bardzo serdecznie zapraszamy.

 

 1. Bóg zapłać wszystkim grupom duszpasterskim za włączenie się w przygotowanie wizytacji Ks. Biskupa i wszystkim, którzy uczestniczyli w tym spotkaniu.

 

 

 

 1. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego parafianom z ul. Południowej i Leśnej: Regina Bajur, Justyna Mach, Maria Sadłocha, Danuta Czerna, Agnieszka i Wojciech Sierant. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy parafianom z ul. Kolejowej.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu na ogrzewanie kościoła. Bóg zapłać także za anonimową ofiary na materiały potrzebne do budowy toalet w naszym domu parafialnym.

 

 1. Jutro odbędzie się o godz. 14.00 pogrzeb + Czesława Jaros. Polecajmy go miłosierdziu Bożemu…