You are currently viewing 12 czerwca 2022, NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

12 czerwca 2022, NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

  1. W środę Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia o godz. 17.30.

 

  1. W czwartek, 16 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwaną świętem Bożego Ciała. Przez udział w procesji wyznajemy naszą wiarę w realną obecność Chrystusa w Chlebie eucharystycznym. Msze Święte o godz. 9.00, 11.00 i 16.00. Po Mszy Świętej o 11.00 wyruszymy ulicami (Staszowską i Rynek) z procesją do czterech ołtarzy, jak to bywało wcześniej. Prosimy o przygotowanie ołtarzy w tradycyjnych miejscach. Włączmy się czynnie w przygotowanie procesji, niech będzie to wyraz naszej miłości do Zbawiciela. Zapraszamy do niesienia chorągwi, feretronów, dziewczynki do sypania kwiatów.

 

  1. Przez całą oktawę Bożego Ciała po Mszy świętej procesja z Najświętszym Sakramentem.

 

  1. W dniach od 20 do 26 czerwca odbędzie się Diecezjalny Kongres Eucharystyczny.

 

  1. Z soboty na niedzielę 18/19 czerwca, w Krakowie-Łagiewnikach odbędzie się Ogólnopolskie Czuwanie Grup Modlitwy Ojca Pio.

 

  1. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę i za indywidualne na remont naszej zakrystii: jedna ofiara 200 zł.

 

  1. Bóg zapłać nowożeńcom za posprzątanie kościoła i kwiaty do ołtarza. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy parafianom z ul. Południowej. Natomiast o dekoracje zielenią na Boże Ciało prosimy parafian z Podlesia i Kolonii Wysoki Małe.

 

  1. Urząd Gminy w Bogorii przypomina, że do 30 czerwca 2022 r. wszyscy właściciele lub zarządcy istniejących budynków są zobowiązani złożyć do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków deklarację dotyczącą używanego źródła ciepła. Można to uczynić przez Internet albo w formie papierowej w Urzędzie Gminy w Bogorii pokój nr 5.

 

  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, mądrości i gorliwości w podejmowaniu codziennych obowiązków oraz doświadczenia bliskości Boga w drugim człowieku.

 

  1. W minionym tygodniu zasnęła w Chrystusie: +Alina Górska. Niech dobry Bóg udzieli jej przebaczenia wszystkich grzechów, aby mogła znaleźć przygotowane w niebie wieczne mieszkanie: Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…

 ks. Leszek Biłas, proboszcz