You are currently viewing 28 maja 2021 r. – UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

28 maja 2021 r. – UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

28 maja 2023

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy.

Gościmy dzisiaj w naszej parafii Ks. Romana Hnata – kapelana szpitala w Staszowie, który wygłosi nam słowo Boże w czasie naszego parafialnego odpustu.

Jutro przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Pod krzyżem Maryja została dana za Matkę nie tylko Świętemu Janowi, ale także wszystkim ludziom. Towarzyszy wspólnocie Kościoła od samego początku. W naszej parafii to drugi dzień odpustu. Msze święte o godz. 9.00 uroczysta suma z procesją o godz. 12.00 i wieczorna Msza św. o 18.00. Parafian z kaplicy na Mostkach jutro zapraszamy na Mszę świętą do sanktuarium.

W środę, 31 maja, przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Pocieszenia o godz. 17.30.

W tym tygodniu wchodzimy w miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. 1 czerwca, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. W tym dniu obchodzimy również Międzynarodowy Dzień Dziecka. Na Eucharystię o godz. 18.00 zapraszam przede wszystkim dzieci z rodzicami, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W czwartek i piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. W tym czasie można skorzystać ze spowiedzi świętej.

W pierwszą sobotę wieczorna Msza Święta o godz.18.00. W sobotę kolejne nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej. Tym razem nabożeństwo rozpocznie się o godz. 19.00 przy kapliczce w Kolonii Wysoki Małe u państwa Korytnickich. Następnie z figurą Matki Bożej w procesji różańcowej przejdziemy przez Podlesie i zakończymy procesję w Moszynach przy kapliczce apelem. Bardzo serdecznie zapraszamy, nie tylko parafian z tych miejscowości, ale wszystkich.

W przyszłą niedzielę, 4 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Będzie to jednocześnie pierwsza niedziela czerwca, która obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Zbiórka do puszek na świątynię Opatrzności. Na sumie zmiana tajemnic różańca świętego.

Grupa Modlitwy Ojca Pio z naszej parafii organizuje zbiórkę odzieży dla osób bezdomnych. We wtorek godzinę przed nabożeństwem majowym, albo po Mszy świętej, będzie można przynieś odzież do Domu parafialnego. Więcej informacji na plakacie.

W Sanktuarium Miłosierdzia w Krakowie 17 czerwca odbędzie się Ogólnopolskie Czuwanie Grup Modlitwy Ojca Pio. Zapisy na wyjazd Marka Machaja.

17 czerwca o godz. 15.00 na zamku Krzyżtopur w Ujeździe odbędzie się wręczenie Nagrody Diecezjalnej „Arbor Bona” oraz koncert Krzysztofa Antkowiaka. Wstęp bezpłatny.

Bóg zapłać za ofiary składane na tacę i te indywidualne na remont naszej kancelarii. Bóg zapłać Zakładowi Kamieniarskiemu Pana Pawła Krasy, za ofiarowanie sześciu marmurowych parapetów do kancelarii i poczekalni.

Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i kwiaty do ołtarza parafianom z Podlesia: Anna Pałka, Ewa Sławska, Natalia Pańczyk, Beata Drzymalska, Urszula Karwacka, Emilia Pałka, Maja Sławska, Dawid Karwacki i Stanisław Maruszewski. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy nowożeńcom.

Leszek Biłas, proboszcz