You are currently viewing 10 lipca 2022, PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

10 lipca 2022, PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. W środę Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia o godz. 17.30. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez ręce Niepokalanej przedstawiać Bogu nasze pokorne prośby.

1. W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.

1. W piątek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Wspólnotę dla Intronizacji NSPJ.

1. W sobotę, 16 lipca, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, popularnie zwanej Matką Bożą Szkaplerzną. W 1251 roku Maryja objawiła się Szymonowi Stockowi (generałowi zakonu karmelitów). Zapewniła wówczas, że kto będzie nosił ten znak, nie zazna ognia piekielnego.

1. Po dwóch latach epidemii pielgrzymka wraca na tradycyjny szlak. W dniach od 4-12 sierpnia 2022 r. odbędzie się Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, pod hasłem „Maryja znakiem nadziei i pokoju”. Zapisy na pielgrzymkę 3 sierpnia w Staszowie par. św. Bartłomieja. Więcej informacji w gablocie.

1. 5 sierpnia nasza parafia będzie gościła Pieszą Pielgrzymkę z Janowa Lubelskiego. Dlatego bardzo prosimy, aby rodziny, które chcą przyjąć pielgrzymów do swego domy zgłosiły taką chęć w zakrystii.

1. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę. Bóg zapłać nowożeńcom za posprzątanie kościoła i kwiaty do ołtarza. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy również sobotnim nowożeńcom.

1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i opieki Matki Najświętszej, a korzystającym z wakacyjnego odpoczynku, bezpiecznych urlopów i umocnienia sił fizycznych oraz duchowych.

ks. Leszek Biłas, proboszcz