You are currently viewing 27 listopada 2022 – I Niedziela Adwentu

27 listopada 2022 – I Niedziela Adwentu

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. 

2. Roraty w adwencie o godz. 7.00. Do licznego udziału w roratach zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych. W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnych i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, przybyszów, choćby przez zakup świec Caritasu.

3. W środę, 30 listopada, przypada święto Świętego Andrzeja Apostoła. O godz. 16.30 Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia.

4. W przyszłą niedzielę już po raz dwudziesty trzeci będziemy obchodzili Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Ofiarą do puszek możemy wesprzeć Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek i w piątek od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej. Na progu Adwentu serdecznie zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty. Codziennie spowiadamy pół godziny przed Mszą świętą rano i wieczorem. W sobotę nabożeństwo pierwszosobotnie o godz. 16.15.

6. Bóg zapłać p. Sołtys z Kolonii Wysoki Małe za zebranie składki na wywóz śmieci z cmentarza. Zebrano 600 zł.

7. Panie z Legionu Maryi  przed kościołem rozprowadzają kalendarze na Nowy Rok. Ofiara na kalendarz jest wsparciem naszego sanktuarium.

8. Na Mszy świętej rannej zostały poświęcone opłatki. W tym tygodniu organista rozpocznie roznoszenie opłatków: czwartek – Kolonia Wysoki Małe i Podlesie; piątek – Rogoźno i Mała Wieś; sobota – Mostki od państwa Wójcickich, Jeziorany i domy koło kaplicy.

9. Zapraszamy wszystkie dzieci na wspólne śpiewanie w każdą niedzielę przed Mszą świętą o godz. 11.30.

10.  Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu. Na sumie zmiana tajemnic różańca świętego. Taca  w przyszłą niedzielę przeznaczona na ogrzewanie kościoła. 

11. W najbliższą niedzielę o godz. 12.00 Msza święta a po Mszy św. uwielbienie Boga. Oprawa muzyczna – Diakonia Uwielbienia „Posłańcy Miłości”. Serdecznie zapraszamy.

12.  Dnia 2 i 3 grudnia w delikatesach Centrum w Bogorii ul. Staszowska, młodzież ze Szkolnego Koła Caritas, będzie zbierała artykuły spożywcze w ramach akcji „Tak, pomagam”. Zebrana żywność zostanie przekazana najuboższym, jako paczki świąteczne.

13. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i zrobienie dekoracji adwentowej parafianom z Łazisk: Genowefa Tomporowska, Ewa Zielińska, Wanda Podyma, Wioletta Podyma, Grażyna Dyrduł, Urszula Gałęza, Włodzimierz Gałęza i Szczepan Zieliński. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy parafianom z Rosołówki.

14. W ostatnim tygodniu do wieczności odeszła + Józefa Zielińska. Polecając ją miłosierdziu Bożemu, módlmy się: Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…

ks. Leszek Biłas – proboszcz