You are currently viewing 23 stycznia 2022, TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

23 stycznia 2022, TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

  1.  Dziś trzecia niedziela zwykła w roku kościelnym, z inicjatywy papieża Franciszka od 2019 roku obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. To szczególne zaproszenie, aby odkrywać tajemnicę Boga przez lekturę Pisma Świętego. Papież przypomina, że „Jezus Chrystus puka do naszych drzwi przez Pismo Święte; jeśli słuchamy i otwieramy drzwi umysłu i serca, wchodzi On w nasze życie i z nami zostaje”.

 

  1. We wtorek, 25 stycznia, przypada liturgiczne święto Nawrócenia Świętego Pawła. Kończy ono Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

 

  1. W środę Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia.

 

  1. W czwartek od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.

 

  1. W piątek od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Wspólnotę dla Intronizacji NSPJ.

 

  1. Bóg zapłać parafianom z ul. Ogrodowej i Tylnej za posprzątanie kościoła i złożenie ofiary 180 zł: Henryka Snopek, Krystyna Buba, Grażyna Buba, Anita Pabian-Zawolik, Ewelina Łoch i Anna Siwek, W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy parafianom z ul. Spacerowej.

 

  1. W najbliższą środę w godz. od 9.00 – 12.00 w Zespole Placówek Oświatowych w Bogorii, odbędzie się Akcja Krwiodawstwa. Wszyscy chętni mogą w tym dniu podzielić się bezcennym darem, jakim jest krew.

 

  1. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy otwartości na słowo Boga zapisane na kartach Pisma Świętego oraz trwania w bliskości z Chrystusem.

 

 

Ks. Leszek Biłas, proboszcz