You are currently viewing 23 CZERWCA 2024 – XII NIEDZIELA ZWYKŁA

23 CZERWCA 2024 – XII NIEDZIELA ZWYKŁA

DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 23 czerwca 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. „Kim dla mnie jest Jezus Chrystus?” – to pytanie winno nam towarzyszyć zawsze i wszędzie. A razem z nim właściwa odpowiedź, że jest On naszym Panem, Mistrzem i Mesjaszem. Rozpoczynający się czas wakacji i urlopów staje się wspaniałą okazją, aby o tym zaświadczyć. Prośmy, by nie zabrakło nam w tym wiary i odwagi…

2. Jutro przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. To poza Jezusem i Jego Matką, Maryją, jedyny święty, którego czcimy ziemskie narodziny. Przez jego wstawiennictwo pragniemy modlić się o łaskę bycia wiarygodnym świadkiem Jezusa Chrystusa.

3. W środę Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia.

4. W czwartek Wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy.

5. W czwartek i piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

6. Natomiast w sobotę, 29 czerwca, świętować będziemy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. To dwa filary, na których opiera się cała nasza kościelna wspólnota. Zbierana w tym dniu taca jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Świętej. Odpust w Wiśniowej.

7. Zachęcam małżonków do godzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu w I piątek miesiąca. W zakrystii jest lista można zapisać się na wybraną godzinę.

8. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i kwiaty do ołtarza parafianom z Podlesia: Beata Drzymalska, Urszula Karwacka, Natalia Pańczyk, Bogusław Pałka, Grzegorz Sikora i Stanisław Maruszewski. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy parafianom z Moszyn.

9. Życzliwością i modlitwą pragniemy otoczyć naszych ojców w dniu ich święta, a także wszystkich obchodzących w rozpoczynającym się tygodniu swoje osobiste uroczystości. Pamiętamy o naszych zmarłych, zwłaszcza o zmarłych ojcach, polecając ich nieskończonemu miłosierdziu Boga. W miniony tygodniu pożegnaliśmy + Artura Janika. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

Ks. Leszek Biłas, proboszcz