You are currently viewing 20 listopada 2022 – Niedziela Chrystusa Króla

20 listopada 2022 – Niedziela Chrystusa Króla

1. Dzisiaj w naszej diecezji rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Zachęcamy rodziny, aby na eksponowanym miejscu umieścić Pismo Święte i każdego dnia w tym tygodniu odczytać wspólnie wybrany rozdział z Ewangelii według św. Jana.

2. Po Mszy Świętej odmówimy akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za odmówienie tego aktu dzisiaj można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. 

3. Jutro, 21 listopada, w liturgii przypada wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. 

4. We wtorek wspomnienie Świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. Wszystkim zaangażowanym w troskę o muzykę kościelną w naszej parafii, panu organiście, scholii, chórzystom składamy serdeczne podziękowanie za całoroczną posługę i życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa w dalszej posłudze. 

5. W środę, 23 listopada o godz. 16.30 nowenna do Matki Bożej Pocieszenia i nabożeństwo do św. Ojca Pio. O godz. 17.00 Msza święta i spotkanie Grupy Modlitwy Ojca Pio. 

6. W czwartek i piątek od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

7. W najbliższą niedzielę przypada pierwsza niedziela Adwentu. Rozpoczniemy czas radosnego oczekiwania i przygotowania na spotkanie z Panem. W niedzielę dodatkowa Msza św. o godz. 7.00. Roraty w naszym kościele codziennie również o godz. 7.00. 

8. W Wyższym Seminarium Duchownym w Sandomierzu 25 listopada rozpoczynają się rekolekcje dla młodzieży męskiej ze szkół średnich i studentów. Szczegóły na stronie diecezjalnej.

9. W nocy z 25/26 listopada w Sanktuarium Relikwii Krzyża Świętego odbędzie się czuwanie modlitewne w intencji Kościoła i Polski. Początek o godz. 20.30. 

10. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę i indywidualne: Mariusz i Katarzyna Śledź 200 zł., parafianie z Gór Moszyńskich, Barabaszówki i Rogoźna 480 zł., i jedna ofiara anonimowa 100 zł. 

11. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła parafianom z Gór Moszyńskich, Barabaszówki i Rogoźna: Ewelina Słowiakowska, Katarzyna Falasa, Dorota Karwacka, Jolanta Duplicka, Agnieszka Nowak, Katarzyna Głowacka, Maria Barabasz, Ryszard Falasa, Edmund Maciąg i Tomasz Niziałek. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy parafianom z Łazisk. Na czas adwentu nie potrzeba kwiatów, ale proszę przygotować wieniec adwentowy przed ołtarzem.

12. W zakrystii od dziś można nabyć świece Caritasu na stół wigilijny i kalendarza na Nowy Rok. Minimalna cena 10 zł.  

13. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Najświętszej.   

14. W ostatnim tygodniu odeszła do Pana + Aleksandra Trybuszkiewicz. Módlmy się w jej intencji: Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie … 

ks. Leszek Biłas, proboszcz