You are currently viewing 16 października 2022, DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

16 października 2022, DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

 1. Ks. Biskup Krzysztof Nitkiewicz mianował Ks. Tadeusza Jandę proboszczem parafii pw. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Stodołach. Dziękujemy ks. Tadeuszowi za cztery lata posługi w naszej parafii i życzymy darów Ducha Świętego w wypełnianiu zadań duszpasterskich. Wikariuszem naszej parafii Ks. Biskup mianował Ks. dr. Radosława Koterbskiego. Bardzo serdecznie witamy ks. Radosława w naszej parafii i życzymy błogosławieństwa Bożego w pracy duszpasterskiej.

 

 1. Dziś przypada kolejna rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Przez wstawiennictwo Świętego Jana Pawła II módlmy się o Bożę opiekę dla całej naszej ojczyzny.

 

 1. Dziś przypada również kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Głównym jej zadaniem jest promocja nauczania Jana Pawła II oraz wspieranie edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. Dziękujemy za każdy gest życzliwości i wsparcie tej inicjatywy.

 

 1. We wtorek, 18 października, przypada w liturgii święto Świętego Łukasza Ewangelisty- patrona pracowników służby zdrowia. W tym dniu na godz. 16.30 zapraszamy dzieci z klasy IV i ich rodziców na spotkanie przygotowujące do rocznicy I Komunii św.

 

 1. W środę, 19 października, Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia o godz. 16.30.

 

 1. W czwartek i piątek od godz. 15.30 adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

 1. W sobotę, 22 października, rocznica poświęcenia Bazyliki katedralnej w Sandomierzu. Wspomnienie św. Jana Pawła II przeniesione na 25 października.

 

 1. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy do świątyni na nabożeństwo różańcowe w tygodniu o godz. 16.30 a w niedzielę o 15.30.

 

 1. Najbliższa niedziela, 23 października, w Kościele będzie Niedzielą Misyjną. Naszą modlitwą i ofiarami będziemy wspierać wszystkich pracujących na misjach.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę i indywidualne na prace w zakrystii: jedna ofiara 200 zł. i dwie anonimowe ofiary po 100 zł.

 

 1. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i kwiaty do ołtarza parafianom z ul Rynek: Halina Kargul, Mirosława Łoch, Barbara Faliszewska i Zofia Snopek. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy parafianom z Kolonii Wysoki Małe.

 

 1. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. W zakrystii i w kancelarii przyjmujemy już wypominki roczne i jednorazowe.

 

 1. Powoli zaczyna się czas sprzątania cmentarza. Prosimy, by liści, trawy, ziemi nie wrzucać do kontenera tylko do kompostownia. Wiemy wszyscy jak bardzo kosztowny jest wywóz śmieci z cmentarza.

 

 1. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy wytrwałości w modlitwie oraz ufnego kierowania się Bożym słowem na wszystkich drogach codzienności.

ks. Leszek Biłas, proboszcz