You are currently viewing 30 kwietnia 2023 – CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCNA

30 kwietnia 2023 – CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCNA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

30 kwietnia 2023

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY

1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczynają się też Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej Winnicy. 

2. Podczas tego Tygodnia szczególnie będziemy prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. Być może w młodych sercach naszych parafian daje się słyszeć głos Bożego wołania: „Pójdź za mną”! 

3. W najbliższy poniedziałek wchodzimy w maryjny miesiąc maj. W naszym kościele nabożeństwo majowe będziemy celebrowali codziennie o godz. 17.30. Zadbajmy też o Jej wizerunki w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. 

4. Dzień 1 maja wspominamy św. Józefa Robotnika. Naszą modlitwą wspieramy wszystkich pracowników i pracodawców, aby podejmowali uczciwie swoje obowiązki.  

5. We wtorek, 2 maja przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. Nie zapomnijmy także wywiesić flagi narodowej. 

6. W środę, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane o godz. 9.00, 10.30 w intencji Ojczyzny i 16.00. W kaplicy na Mostkach o godz. 8.00. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Królowej Polski wypraszać Bożą opiekę dla całego naszego narodu, szczególnie dar jedności i wzajemnego szacunku. 

7. W środę Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia połączona z nabożeństwem majowym o godz. 15.30.

8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

– w czwartek i w piątek adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź święta od godz. 17.00

– w pierwsze soboty miesiąca od maja do października tego roku, będą się odbywały nabożeństwa fatimskie połączone z procesją. W najbliższą sobotę, pierwsze nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00 następnie procesja z figurą Matki Bożej ulicami naszej parafii / Staszowska, Rynek, Leśna, Południowa/ zakończona apelem jasnogórskim.

9. W sobotę o godz. 9.30 spowiedź przed I Komunią świętą. Zapraszam dzieci, rodziców, chrzestnych.

10. W niedzielę o godz. 12.00 Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Jest to pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańca świętego na Mszy świętej o godz. 9.00. 

11. We wtorek i czwartek o godz. 18.00 Msza święta i spotkanie dla dzieci z klas III i ich rodziców.

12. Bóg zapłać rodzicom kandydatów do bierzmowania za rozebranie Grobu Pańskiego. Dziękuję nowożeńcom za posprzątanie kościoła i kwiaty do ołtarza. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy rodzicom dzieci komunijnych i nowożeńcom sobotnim.

13. Bóg zapłać za ofiary składane na tace i te indywidualne na prace remontowe. W ostatnim tygodniu: jedna ofiara 500 zł. jedna 300 zł. i jedna 100 zł.

14. W ostatnim tygodniu odeszła do Pana: +Anna Fudalewska. Polecajmy ją Miłosierdziu Bożemu. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie… 

ks. Leszek Biłas, proboszcz