You are currently viewing 11 LUTEGO 2024 – VI NIEDZIELA ZWYKŁA

11 LUTEGO 2024 – VI NIEDZIELA ZWYKŁA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE              11 lutego 2024

 

 

  1. W tę ostatnią karnawałową niedzielę słyszymy w Ewangelii o uzdrowieniu trędowatego. Padają tam znamienne słowa „Jeśli zechcesz…”. Bóg zawsze pragnie naszego dobra, pragnie nam udzielać swoich dobrodziejstw. A my ze swojej strony podejmijmy trud otwarcia się na Jego łaskę, może podejmijmy pewne zobowiązania z racji na rozpoczynającego się w środę okresu Wielkiego Postu, a dzisiaj rozpoczynający się 57. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu…

  1. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Parafialne obchody dnia chorych z Mszą Świętą, podczas której udzielimy sakramentu chorych, zorganizujemy w czasie parafialnych rekolekcji wielkopostnych.

  1. W najbliższą środę przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca czterdziestodniowy okres przygotowania paschalnego – okres Wielkiego Postu. Msze Święte z posypaniem na znak pokuty naszych głów popiołem odprawimy o godz. 7.00, 9.00 i 17.00. Na Mostkach Msza św. o godz.16.00. Taca tego dnia przeznaczona jest na Caritas. Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia o godz. 16.30. Zachęcamy do licznego uczestnictwa oraz do wejścia i całkowitego zaangażowania się w ten święty czas.

  1. Środa Popielcowa to dzień postu ścisłego zobowiązującego wiernych między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, do jednorazowego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia. Osoby starsze i nieco młodsze (które ukończyły 14 lat) są zobowiązane tego dnia do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Ponadto do postu ścisłego jesteśmy zobowiązani również w Wielki Piątek. Przypominamy także, że we wszystkie piątki roku obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

  1. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 16.00.

  1. Pamiętajmy, że rozpoczynający się okres wielkopostny to tak zwany „czas zakazany”, okres pokutny w Kościele. Powstrzymajmy się więc od hucznych zabaw, wesel i dyskotek.

  1. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz. 16.00 dla dzieci, o 17.00 dla dorosłych. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.15.00 do 16.00. W tym czasie możliwość spowiedzi. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16.00 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.

  1. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i kwiaty do ołtarza parafianom z Małej Wsi: Antonina Wieczorek, Danuta Boś, Katarzyna Śledź, Edyta Fulara, Jolanta i Grzegorz Pyza. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy parafianom z ul. Sandomierskiej.

 

ks. Leszek Biłas, proboszcz