You are currently viewing 10 KWIETNIA 2023 – PONIEDZIAŁEK W OKTAWIE WIELKANOCY

10 KWIETNIA 2023 – PONIEDZIAŁEK W OKTAWIE WIELKANOCY

PONIEDZIAŁEK W OKTAWIE WIELKANOCY           10 kwietnia 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj drugi dzień świąt i drugi dzień w oktawie Wielkanocy – Wielkanocny Poniedziałek. Liturgiczny okres Wielkanocy będzie trwał aż do Zesłania Ducha Świętego – Zielonych Świąt. 

2. Korzystając z okazji, kieruję słowa serdecznego podziękowania ku wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby liturgia w czasie tych świętych dni miała piękną i godną oprawę. Dziękuję rodzicom kandydatów do bierzmowania, za zakupienie potrzebnych materiałów, przygotowanie ciemnicy i Grobu Pańskiego, posprzątanie kościoła, a także Pani Ewie Kochanowskiej i Pani Ewelinie Raban. Dziękuję wszystkim którzy złożyli ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego. Bóg zapłać liturgicznej służbie ołtarza, scholii, chórowi, harcerzom, strażakom z Zimnowody i Bogorii, Ks. Radkowi, Panu Organiście i Kościelnemu. Bóg zapłać. 

3. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Pocieszenia.

4. W czwartek od godz. 17.00 do 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.

5. Przypominam, że w piątek, 14 kwietnia, przypada nasze narodowe święto Chrztu Polski ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej w 2019 roku dla upamiętnienia chrztu Polski datowanego właśnie na dzień 14 kwietnia 966 roku. Była to przecież niezwykle doniosła decyzja Mieszka I, która uznawana jest za początek Państwa Polskiego. A z racji trwającej oktawy Wielkanocy tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Wspólnotę dla Intronizacji NSPJ. 

7. Przyszła niedziela kończy oktawę Wielkanocy. To tak zwana niedziela przewodnia lub biała, a z ustanowienia Kościoła Niedziela Miłosierdzia Bożego. Jej sercem, oprócz Eucharystii, będzie nabożeństwo do miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Dobrym przygotowaniem do tej niedzieli będzie codzienne odmawianie Koronki do miłosierdzia Bożego. Po Mszy świętej będzie można złożyć ofiarę do puszki na Caritas.

8. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego świętowania w gronie najbliższych oraz obfitości Bożych darów na każdy dzień. 

9. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: + Józef Bartkowski, pogrzeb jutro godz. 13.00 i + Wanda Sankiewicz, pogrzeb także jutro godz. 15.00. Polecajmy ich miłosierdziu Bożemu i módlmy się: Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

ks. Leszek Biłas, proboszcz