You are currently viewing 1 KWIETNIA 2024 – PONIEDZIAŁEK W OKTAWIE WIELKANOCY 

1 KWIETNIA 2024 – PONIEDZIAŁEK W OKTAWIE WIELKANOCY 

PONIEDZIAŁEK W OKTAWIE WIELKANOCY                 1 kwietnia 2024

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. Msze Święte w naszej świątyni według porządku niedzielnego.

 

  1. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, dzięki którym tak pięknie przeżyliśmy Święte Triduum Paschalne. W Wielki Czwartek przeżywaliśmy drogę krzyżową ulicami naszej parafii. Bóg zapłać służbą porządkowym: policji, strażakom z Zimnowody i Bogorii. Dziękuję serdecznie harcerzom, wszystkim wspólnotą i grupom działającym w naszej parafii. Dziękuję rodzicom kandydatów do bierzmowania, Ks. Radkowi, Pani Ewelinie Raban za przygotowanie ciemnicy i Grobu Pańskiego i posprzątanie kościoła. Dziękuję wszystkim którzy złożyli ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego. Bóg zapłać liturgicznej służbie ołtarza, scholii, chórowi, Panu Organiście i Kościelnemu. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby liturgia w czasie tych świętych dni miała piękną i godną oprawę.

 

  1. W środę Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia o godz. 17.30.

 

  1. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, modlitwa w intencji powołań do służby Bożej i możliwość skorzystania ze spowiedzi przed bierzmowaniem, w piątek również adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 możliwość skorzystanie z sakramentu pokuty i nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusowego w duchu wynagrodzenia za grzechy nasze i całego świata, w sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP po Mszy świętej o godz. 7.00.

 

  1. W sobotę o godz. 18.00 Ks. Biskup Krzysztof Nitkiewicz udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii z klasy VIII. Dlatego też, w środę, czwartek i piątek o godz. 18.00 bezpośrednie przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa. W piątek na godz. 18.00 zapraszamy także świadków bierzmowania.

 

  1. Przyszła niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego, którą rozpoczyna się w naszej ojczyźnie Tydzień Miłosierdzia. Naszym przygotowaniem do tego święta jest trwająca od Wielkiego Piątku Nowenna do Bożego Miłosierdzia. O godz. 15.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

 

  1. Msza święta w tygodniu o godzinie 7.00 i 18.00.

 

  1. Troskę o kościół w tym tygodniu powierzamy rodzicom kandydatów do bierzmowania.

 

  1. Wszystkim Parafianom i Gościom świętującym w naszej wspólnocie te najważniejsze święta jeszcze raz życzymy obfitości Bożych darów i Bożej łaski: pięknych, radosnych i błogosławionych świąt Zmartwychwstania Pańskiego!

 Leszek Biłas, proboszcz