You are currently viewing 28 sierpnia 2022, DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

28 sierpnia 2022, DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

 

  1. Dzisiaj wpatrujemy się w naszą Patronkę – Matkę Bożą Pocieszenia. Przypominamy, że ważnym elementem naszej uroczystości jest możliwość zyskania odpustu pod zwykłymi warunkami. To dzień rodzinnego świętowania z Maryją. Porządek Mszy świętych: godz. 9.00, 11.00 i uroczysta suma o godz. 14.00. To szczególny dzień naszego dziękczynienia, za dar koronacji naszej Bogoryjskiej Pani. Naszą obecnością wyrażamy wdzięczność Bogu i Matce Bożej Pocieszenia. Na Mostkach dzisiaj Mszy św. nie będzie. Po Mszy św. o godz. 14.00 na scenie rozpocznie się część piknikowa. Bardzo serdecznie zapraszamy. Przywidzianych jest wiele atrakcji.

 

  1. Jutro, 29 sierpnia, w liturgii będziemy wspominali Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela. Za wierność Bogu i Jego prawu został zamordowany na rozkaz króla Heroda. Tym samym stał się kolejnym prorokiem, który oddał życie, będąc głosicielem Bożej prawdy.

 

  1. W czwartek, 1 września, początek nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, wychowawców i nauczycieli na Mszę Świętą o godz. 8.00 w sanktuarium i w kaplicy na Mostkach. Będziemy prosili o Boże błogosławieństwo na trud pracy i nauki w nowym roku szkolnym.

 

Tego dnia przypada także kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą modlitewną pamięcią będziemy ogarniali wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny.

 

  1. W środę od godz. 17.00 spowiedź na rozpoczęcie roku szkolnego i przed pierwszym piątkiem miesiąca. Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia o godz. 17.30.

 

  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

 

  1. W czwartek i piątek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

 

  1. W sobotę, 3 września, przypada pierwsza sobota miesiąca. Kolejne nabożeństwo fatimskie. O godz. 18.00 Msza święta, a następnie procesja różańcowa z figurą Matki Bożej, zakończona apelem.

 

  1. Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po Mszy Świętej . Za tydzień w uroczystej procesji zostaną wniesione dokumenty synodalne, co będzie symbolem wprowadzania nowych przepisów w życie naszej parafii.

 

  1. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę i indywidualne na remont zakrystii. W zakrystii są do nabycia kalendarze, nasze parafialne na Nowy Rok. Cena 15 zł. Kupienie kalendarza jest wsparciem prac remontowych w zakrystii. Bóg zapłać nowożeńcom za posprzątanie kościoła i kwiaty do ołtarza. Za tydzień troskę o kościół powierzamy również nowożeńcom.

 

  1. Wszystkim świętującym w tym tygodniu dzień urodzin, imienin oraz różnego rodzaju rocznice i jubileusze składamy najlepsze życzenia. Niech Bóg otacza was swoją opieką na drogach codzienności, obdarza radością i pokojem oraz umacnia w trudach i przeciwnościach.

ks. Leszek Biłas, proboszcz