You are currently viewing 6 listopada 2022 – TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

6 listopada 2022 – TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Dziś trzydziesta druga niedziela zwykła w roku kościelnym. Błagamy Boga, aby oddalił od nas łaskawie wszelkie przeciwności, abyśmy wolni od niebezpieczeństw duszy i ciała, mogli swobodnie Mu służyć (kolekta mszalna). 

2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańca świętego. Po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

3. We wtorek o godz. 17.00 na Mszę świętą i spotkanie zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej w raz z babcią i dziadkiem.

4. W środę, 9 listopada, przypada święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Bazylika na Lateranie jest kościołem katedralnym biskupa Rzymu, czyli papieża. To święto to także wyraz naszej jedności z następcą Świętego Piotra – papieżem Franciszkiem. Papieża i wszystkie sprawy Kościoła będziemy polecali Bogu przez ręce Maryi w Nowennie do Matki Bożej Pocieszenia o godz. 16.30. 

4. W czwartek i piątek od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. W piątek, 11 listopada, przypada Święto Niepodległości. O godz. 11.00 Uroczysta Msza Święta w intencji naszej ojczyzny. Modlitewną pamięcią będziemy ogarniać wszystkich, którzy zginęli w walce o jej wolność. Bardzo serdecznie zaprasza. Niech zewnętrznym znakiem naszego świętowania będzie wywieszona flaga narodowa. Na ten dzień ks. Biskup udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i od zachowania pokutnego charakteru tego dnia.

6. W sobotę o godz. 10.00 Msza święta i spotkanie Kurii Legionu Maryi.

7. W najbliższą niedzielę, 13 listopada, przypada obchodzony od 2009 roku Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Także tego dnia będziemy obchodzić już po raz piąty ustanowiony przez papieża Franciszka Światowy Dzień Ubogich. 

8. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę i indywidualne.

9. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła parafianom z Moszyn: Ewa Mazur, Dorota Nowakowska, Teresa Kowalska, Marzena Czaja, Sylwia Kosiarska, Edyta Pierścińska, Teresa Falasa i Wioletta Gałęza. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy parafianom z Moszyn od numer 24 do końca.

10. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy otwartości na Boże słowo oraz odwagi w podejmowaniu codziennych obowiązków względem Boga i bliźniego.

11. Naszą modlitwą obejmijmy śp. Zofię Kozioł, która w ostatnim tygodniu odeszła do wieczności: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie…

ks. Leszek Biłas, proboszcz