You are currently viewing  23 kwietnia 2023 – TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY

 23 kwietnia 2023 – TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY   23 kwietnia 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś trzecia niedziela Wielkanocy. Nadal przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa zmartwychwstałego. 

2. W trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. 

3. W jutrzejszy poniedziałek nasze myśli i serca skierujemy do Gniezna, gdzie znajdują się relikwie Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski. 

4. W poniedziałek i środę o godz. 18.00 Msza święta i spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców.

5. We wtorek, 25 kwietnia, będziemy przeżywali święto Świętego Marka Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw o Urodzaje. 

6. We wtorek o godz. 18.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy VIII.

7. W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia.

8. W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.

9. W piątek o godz. 9.00 Msza Święta na zakończenie roku dla maturzystów. Natomiast o godz. 17.30 na adorację, Mszę świętą  i spotkanie zapraszamy klasy IV i ich rodziców przed rocznicą I Komunii świętej.

10. W sobotę, 29 kwietnia, przypada święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy. W 1999 roku Święty Jan Paweł II ustanowił ją patronką Europy.

11. Przyszłą niedzielę – ostatnią niedzielę kwietnia będziemy przeżywali w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczyna się też Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. 

12. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i ofiarę 300 zł. parafianom z Kolonii Wysoki Małe: Stanisława Patrzałek, Jadwiga Grzesik, Wioletta Kurgan, Maria Tokarska, Maria Stęplowska, Anita Małek, Ewa Pietras, Danuta Sikora, Agata Urbańska i Krzysztof Bojarski. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy sobotnim nowożeńcom.

13.Wczoraj odbyło się w naszej parafii Diecezjalne Spotkanie Grup Modlitwy Ojca Pio. Bardzo serdecznie dziękuję za pomoc w organizacji tego wydarzenia. Dziękuję naszej Grupie Modlitwy Ojca Pio, dziękuję Diakoni Muzycznej – Posłańcy Miłości, dziękuje Panu Januszowi Brudek z Piekarni za bułki i ciasto, OSP z Bogorii za namiot, Panu Łukaszowi Król za krzesła. Panie Antoninie Wieczorek za przygotowanie posiłku. Bóg zapłać także wszystkim, którzy skorzystali z tego wydarzenia.

14. Wczoraj pożegnaliśmy + Krystynę Madej. Polecając ja miłosierdziu Bożemu, módlmy się: Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…

Ks. Leszek Biłas, proboszcz