You are currently viewing 2 stycznia 2022, DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

2 stycznia 2022, DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

  1. W czwartek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwana świętem Trzech Króli. To wydarzenie zapowiada, że Zbawiciel przyszedł do wszystkich ludzi na ziemi. Msze Święte z obrzędem błogosławieństwa kredy i kadzidła będą sprawowane według porządku niedzielnego.

Jest to jednocześnie pierwszy czwartek miesiąca. Niech nie zabraknie modlitwy za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie do pracy w krajach misyjnych.

Na stoliku pod chórem są kadzidełka. Ofiara dobrowolna. Zapraszam, aby włączyć się w akcję Dzieła Pomocy św. Ojca Pio wspierającą osoby bezdomne. Jednocześnie będzie to Dzień Pomocy Misjom. Ofiary składane na tacę zostaną przeznaczone na cele misyjne.

Tego dnia w wielu miejscach organizowany jest Orszak Trzech Króli, także i w naszej parafii. Wyruszymy z kościoła po Mszy św. o godz. 12.00. Pójdziemy ul. Południową i Rakowską do Rynku, gdzie wraz z trzema królami, oddamy pokłon Jezusowi. Przyjdźmy całymi rodzinami, by wspólnym kolędowaniem uczcić nowonarodzonego Jezusa. Zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu, które jest radosną manifestacją wiary i przywiązania do tradycji chrześcijańskiej.

 

  1. Piątek, 7 stycznia, to pierwszy piątek miesiąca. Od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Wspólnotę dla Intronizacji NSPJ, zakończona nabożeństwem ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 

  1. W najbliższą niedzielę, 9 stycznia, przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Taca w następną niedzielę przeznaczona na prace remontowe.

 

  1. W tym roku nie będzie kolędy w tradycyjnej formie. W ramach kolędy zapraszamy rodziny z poszczególnych części naszej parafii na Mszę świętą o godz. 17.00 i nabożeństwo, w czasie którego nastąpi zawierzenie rodzin i błogosławieństwo indywidualne każdej rodziny Najświętszym Sakramentem. Będzie też poświęcenie wody, którą później pokropimy nasze domy. Rodziny będą mogły według własnego uznania złożyć ofiarę-kolędę na rzecz remontu zakrystii w naszym sanktuarium.

 

poniedziałek, 3 stycznia – Kolonia Bogoria, Łaziska, Wólka Łaziska, Rosołówka

wtorek, 4 stycznia – Zimnowoda

środa, 5 stycznia – Moszyny

piątek, 7 stycznia – Podlesie, Rogoźno, Kolonia Wysoki Małe

piątek, 7 stycznia – Mostki, Kolonia Bogoria pod lasem – Kaplica w Mostkach, godz. 15.30

 

  1. Bóg zapłać parafianom z os. Ujazd za posprzątanie kościoła i złożenie ofiary 240 zł.: Teresa Główczyńska, Izabela Pruś, Małgorzata Gąsiorek, Elżbieta Brzyszcz, Małgorzata Wyrzykowska, Mateusz Trybuszkiewicz i Leszek Gąsiorek. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy parafianom z ul. Rakowskiej.

 

Ks. Leszek Biłas, proboszcz