You are currently viewing 18 grudnia 2022 – IV niedziela Adwentu

18 grudnia 2022 – IV niedziela Adwentu

             OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE       18 grudnia 2022

1. Dziś czwarta – ostatnia niedziela Adwentu. Wykorzystajmy te kilka dni adwentowego oczekiwania na duchowe przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. 

2. W środę od godz. 9.00 udamy się do chorych. Zgłoszenia w zakrystii do wtorku. Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia o godz. 16.30.

3. W czwartek od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. 

4. W piątek 23 grudnia adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Wspólnotę dla Intronizacji NSPJ zakończona nabożeństwem do św. Ojca Pio. Zapraszamy wszystkich czcicieli św. Ojca Pio.

5. W sobotę ostania Masza święta roratnia o godz. 7.00, w czasie której harcerze przyniosą światło betlejemskie, które będziemy mogli zabrać po Mszy świętej do naszych domów i zapalić w czasie wieczerzy wigilijnej.

6. W sobotę 24 grudnia, wraz z bliskimi zasiądziemy przy wigilijnym stole. Zadbajmy o religijny wymiar tej wieczerzy. Niech towarzyszy nam modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii Świętego Łukasza o narodzeniu Chrystusa, łamanie opłatkiem oraz śpiew kolęd. Zachowajmy tradycyjny postny charakter wieczerzy. Niech będzie to czas rodzinnego spotkania, przepełniony życzliwością, dobrocią, a także okazja do pojednania w naszych małych wspólnotach. Pamiętajmy w modlitwie także o tych, których w tym roku przy stole wigilijnym zabraknie. 

7. Świętowanie tajemnicy narodzenia Pańskiego rozpoczniemy w naszym sanktuarium Mszą św. o północy, zwaną Pasterką. W kaplicy na Mostkach Pasterka o godz. 22.00. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Diecezjalny Fundusz Obrony Życia. Pozostałe Msze Święte w dzień Narodzenia Pańskiego o godz. 7.00; 9.00 i 12.00. Nie ma Mszy świętej wieczorowej. Popołudnie i wieczór spotkajmy się przy stole świątecznym w gronie rodzinnym. 

8. W drugi dzień świąt, 26 grudnia Msze Święte będą sprawowane w naszej świątyni według stałego porządku, czyli o godz. 9.00; 12.00 i 16.00.

9. W zakrystii można nabyć kalendarz na Nowy Rok.

10. Bóg zapłać za ofiary składane, na tacę na utrzymanie naszego sanktuarium.

11. Wizytę duszpasterską, czyli tzw. Kolędę rozpoczniemy 28 grudnia, tak jak to bywało przed pandemią. Szczegółowy program kolędy w gablocie i na stronie internetowej parafii.

12. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła parafianom z Zimnowody: Katarzyna Kaczmarczyk, Bożena Mazur, Mariola Lech, Danuta Dziedzic, Stanisława Rzepa, Marzena Grzesik, Aleksandra Kordyka i Józef Kordyka. Bóg zapłać także rodzicom dzieci komunijnych za rozpoczęcie przygotowania dekoracji świątecznych. Bóg zapłać także Panu Robetowi Łoch za odśnieżenie parkingu przed kościołem. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy rodzicom dzieci komunijnych.

13. 8 stycznia w naszym Sanktuarium odbędzie się Koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu dzieci z naszej parafii. Dzieci które chciałby zaśpiewać kolędę Jezusowi proszę zgłosić w zakrystii.

14. Wszystkim życzymy otwartości na przychodzącego Pana, posłuszeństwa Jego zbawczej woli oraz gorliwego wypełniania codziennych obowiązków.

ks. Leszek Biłas, proboszcz