You are currently viewing 10 WRZEŚNIA 2023 – XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

10 WRZEŚNIA 2023 – XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU     10 września 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dzisiaj wielkie wydarzenie w Markowej koło Łańcuta – beatyfikacja Rodziny Ulmów. Wydarzenie będzie transmitowane przez TVP. Zachęcamy do duchowej łączności z pielgrzymami z naszej diecezji obecnymi na miejscu Uroczystości.
  2. Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Są one częścią Tygodnia Wychowania. Nasze modlitwy w intencji dzieci, młodzież i wychowawców będą trwały codziennie przez cały tydzień, do przyszłej niedzieli włącznie.
  3. We wtorek, 12 września, w liturgii wspominamy Najświętsze Imię Maryi. W tym dniu o godz. 18.00 Msza święta i spotkanie dla dzieci z klasy III przygotowujące się do I Komunii św. i ich rodziców.
  4. W środę Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia o godz. 17.30. W środę o godz. 18.00 spotkanie dla kandydatów z klasy VI i ich rodziców.
  5. W czwartek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Świąteczna Eucharystia w naszym kościele o godz. 18.00 na którą zapraszam szczególnie kandydatów do bierzmowania z klasy VII i ich rodziców.
  6. W sąsiedztwie święta Podwyższenia Krzyża Świętego w kalendarzu liturgicznym pod datą 15 września (najbliższy piątek) umieszczono wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.
  7. W czwartek i w piątek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
  8. W sobotę 16 września III Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do Sanktuarium św. Józefa w Nisku. Rozpoczęcie o godz. 9.30 nabożeństwem do św. Józefa.
  9. W dniu 30 września na Jasnej Górze odbędzie się czuwanie modlitewne ze św. Ojcem Pio: „Z Matką Bożą i św. Ojcem Pio czyścimy czyściec”. Zapisy w zakrystii.
  10. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i kwiaty do ołtarza parafianom: Maria i Alicja Różalska, Teresa i Katarzyna Łasisz, Elżbieta Radkowska, Małgorzata i Julia Stępień, Joanna Niziałek, Anna Kozioł, Maria Tukaj i Edyta i Paweł Krzemińscy. W ty, tygodniu troskę o kościół powierzamy parafianom z ul. Jędrusiów.

 

Leszek Biłas, proboszcz