You are currently viewing 24 MAJA 2026 – ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

24 MAJA 2026 – ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO                                                   24 maja 2026 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. W uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce „Zielonymi Świątkami”, kończy się okres Wielkanocy. Kościół modli się: „Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnice Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. On umacnia to, co słabe, prostuje to, co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. Nie lękajmy się, On wszystkiego nas nauczy. Tylko otwórzmy się na Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą.

 

  1. Gościmy dzisiaj w naszej parafii Ks. prał. Szczepana Janasa ze Staszowa, który wygłosi nam słowo Boże w czasie naszego parafialnego odpustu.

 

  1. Jutro, w poniedziałek, 25 maja (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. W naszej parafii to drugi dzień odpustu. Msze święte o godz. 9.00, uroczysta suma z procesją o godz. 12.00 i wieczorna Msza św. o 18.00, w czasie której Ks. Biskup Krzysztof Nitkiewicz udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży z klasy VIII.

 

  1. We wtorek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Wszystkich zapraszam na nabożeństwo majowe o godz. 17.30 i Eucharystię, podczas której będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym życiu.

 

  1. W środę, Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia o godz. 17.30.

 

  1. W czwartek i piątek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

  1. W czwartek, 28 maja, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.

 

  1. W czwartek przypada też 45. rocznica śmierci Błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Właśnie 28 maja został wyznaczony w kalendarzu liturgicznym jako dzień wspomnienia tego polskiego Błogosławionego. Pamiętajmy, że ten Wielki Prymas Polski oddał nasz naród w macierzyńską niewolę Maryi. Starajmy się wypełniać jego testament, a jednocześnie módlmy się o jego szybką kanonizację.

 

  1. W sobotę do naszego sanktuarium przybędzie diecezjalna pielgrzymka Grup Modlitwy Ojca Pio. Od godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia rozpocznie się czuwanie z Matką Bożą Pocieszenia, które zakończy się Apelem Jasnogórskim. Do tego czuwania z Matką Bożą zapraszam także parafian.
  2. W przyszłą niedzielę, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Pamiętajmy, że uroczystość ta kończy czas wielkanocnej Komunii Świętej.

 

  1. Pragnę z całego serca wyrazić serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy swoją obecnością, modlitwą i zaangażowaniem przyczynili się do godnego przeżycia czasu nawiedzenia obrazu Jezusa Miłosiernego. Dziękuję wszystkim grupom parafialnym i wspólnotom za przygotowanie liturgii oraz oprawę tej uroczystości: Liturgicznej Służby Ołtarza, scholii i chórowi, Kołom Żywego Różańca, LM, DSM, dzieciom i młodzieży, strażaków, harcerzom, Kołom Gospodyń osób niosących feretrony i sztandary, przygotowujących dekorację ulic, domów, placu kościelnego. Dziękuję panu Józefowi Skoblowi za przygotowanie tronu pod obraz Jezusa Miłosiernego, pani Ewelinie Raban za dekorację ołtarza, tronu i kościoła, dziękuję za ofiary złożone na kwiaty, oraz dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w organizację tego historycznego wydarzenia. Dziękuję wszystkim Drogim Parafianom za liczną obecność i wspólną modlitwę. Niech nawiedzenie obrazu Jezusa Miłosiernego umacnia naszą wiarę, napełnia serca pokojem i przypomina, że zawsze możemy z ufnością wołać: „Jezu, ufam Tobie”. Wszystkim z serca składam serdeczne: Bóg zapłać!

 

  1. Wczoraj wieczorem w naszym sanktuarium wystąpili poeci i złożyli Hołd Bogoryjskiej Maryi – Matce Bożej Pocieszenia. Dzisiaj i przez najbliższy tydzień możemy oglądać wystawę malarską pani Ewy Zielińskiej: Oblicze Matczynej Miłości. Bardzo serdecznie dziękuję pani Annie Zielińskiej-Brudek zaproszonym gościom i wszystkim, którzy wczoraj uczestniczyli w tym wydarzeniu ku czci naszej Bogoryjskiej Pani, oddając Jej hołd za 400 lat obecności w Bogorii.

 

  1. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła rodzicom kandydatów do bierzmowania. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy parafianom z ul Południowej i Leśnej.