You are currently viewing Piknik „Rodzinne świętowanie z Maryją”

Piknik „Rodzinne świętowanie z Maryją”

28 sierpnia, w odpustową uroczystość Matki Bożej Pocieszenia, odbył się Pierwszy Bogoryjski Piknik przy naszym Sanktuarium pod hasłem ,,Rodzinne świętowanie z Maryją”.

Po uroczystej Mszy św. o godz. 14.00, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. Rafał Kobiałka – ojciec duchowny naszego Seminarium, rozpoczęła się druga część uroczystości, którą poprowadziła Sabina Wawryk.

Na placu przykościelnym część artystyczną rozpoczął Chór Garnizonowy z Kielc, który już podczas Mszy św. uświetnił odpustową liturgię swoim śpiewem. Po dorosłych artystach Matkę Bożą wychwalały swoim śpiewem dzieci z naszej parafii. Nie zabrakło również melodii ludowych w wykonaniu lokalnego zespołu ,,Sami swoi”.

Wśród wielu atrakcji były dmuchańce, animacje dla dzieci, przejażdżki zabytkowym ciągnikiem z bryczką, pokaz wozów i pracy strażaków i ratowników medycznych czy elektrycznego radiowozu Policji ze Staszowa.

Nasi strażacy zadbali również o grillowy ogień pod kiełbaskami, a o całą masę wszelakich smakołyków: Koła Gospodyń Wiejskich ,,Czerwona Malina” z Kiełczyny i ,,Moszynianki” z Moszyn,  Stowarzyszenie „Zorza Junior” oraz Legion Maryi z Bogorii.

„Rodzinne świętowanie z Maryją” zakończyło się już po zmroku wieczorem uwielbienia poprowadzonym przez ,,Posłańców Miłości”.