You are currently viewing Pozwól, by Duch Święty działał w tobie

Pozwól, by Duch Święty działał w tobie

W drugą sobotę października, w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Bogorii spotkali się animatorzy i duchowi opiekunowie Grup Modlitwy Ojca Pio (GMOP) diecezji sandomierskiej. Katechezę o Duchu Świętym, modlitwę różańcową i Eucharystię poprowadził brat Robert Krawiec – kapucyn – krajowy koordynator GMOP. Ksiądz Leszek Biłas, gospodarz miejsca i odpowiedzialny za GMOP w naszej diecezji, przybliżył zebranym historię Sanktuarium, zachęcając jednocześnie do aktu oddania się Matce Bożej. Marek Spasiuk, animator diecezjalny GMOP, podzielił się refleksją z Ogólnopolskiego Kongresu GMOP w temacie: „Autorytet Boga, autorytet Kościoła, autorytet naturalny i autorytet z wyboru”.

Druga część spotkania służyła wymianie doświadczeń i spostrzeżeń co do dalszego rozwoju naszych wspólnot i jeszcze bardziej odpowiedzialnego zaangażowania członków w spotkania na szczeblu diecezjalnym i ogólnokrajowym.

“Pozwól, by Duch Święty działał w tobie” – wołał św. Ojciec Pio, a więc pozwólmy, by Duch Święty działał w nas.

Urszula Surma