You are currently viewing Dzień Niepodległości

Dzień Niepodległości

11 listopada w całym kraju świętowano 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱
Nasze gminne uroczystości rozpoczęły się w kościele pw. Trójcy Świętej w Bogorii, gdzie ksiądz proboszcz Leszek Biłas wraz z zebranymi modlił się w intencji Ojczyzny.

Następnie, w asyście pocztów sztandarowych, księży, przedstawicieli samorządu, szkół, instytucji, harcerzy z 21 BDH wszyscy zebrani udali się pod pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie złożono kwiaty i zapalono symboliczne znicze. Dziękujemy uczniom klasy mundurowej LO w Bogorii za pełnienie warty honorowej w tak ważnej chwili 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱

Dalsza część spotkania miała miejsce w hali sportowej ZPO w Bogorii. Zebranych powitała pani dyrektor Anna Niziałek , która w krótkim wystąpieniu przypomniała drogę Polski do niepodległości. Wielu wzruszeń dostarczyła publiczności akademia przygotowana przez uczniów szkoły podstawowej. Młodzież przypomniała zebranym historię Polski, ilustrowaną polskimi wierszami i pieśniami patriotycznymi. Usłyszeliśmy wiele dat oraz wiele nazwisk. Wiersze i piosenki żołnierskie wprowadziły nas w zadumę. To była powtórka historii … historii Polski…Polski walczącej o wolność. Publiczność doceniła wykonawców gromkimi brawami. Na koniec głos zabrał wójt Gminy Bogoria pan Marcin Adamczyk, który podziękował młodym artystom za piękną lekcję historii i patriotyzmu.

Małgorzata Gul